Tam Adı
ASELSAN A.Ş.
Temsilcinin Adı Soyadı ve Görevi
Gökhan ULUÇAY
Trafik, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Grup Başkanı
Üyelik Tarihi
Kurucu Üye
Telefon / Fax
+90 312 592 1000 / +90 312 354 1302 - 354 2669
E mail
ulucay@aselsan.com.tr
Web adresi
www.aselsan.com.tr
Adresi
Mehmet Akif Ersoy Mah. 296. Cadde No: 16, 06370 Yenimahalle / ANKARA
Firma Hakkında
ASELSAN, 6 Araştırma Geliştirme Merkezi, 3.500'ün üzerinde mühendis ve toplam 5.000'nin üzerinde çalışanı ile Türkiye’nin lider elektronik sistemler kuruluşudur.

Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında da Türkiye’nin lider kuruluşları arasında yer alan ASELSAN, bu alanda 30 yıla yakın deneyimiyle, ülkemizin en kritik projelerini gerçekleştirmiştir. Akıllı Ulaştırma Sistemleri alanında, Otoyol Ücret Toplama Sistemleri, Otoyol Trafik Yönetim Sistemleri, Araç ve Plaka Tanıma Sistemleri ürünleri geliştirmektedir.

Otoyol Ücret Toplama Sistemleri alanında, Nakit / Mikrodalga Etiket / RFID / Akıllı Kart teknolojilerini kullanan gişeli sistemler ve araçlardan yol üzerinde serbest trafik koşullarında seyahatleri esnasında ücret toplamaya yarayan Serbest Geçiş Sistemleri üretmektedir. ASELSAN Otoyol Ücret Toplama Sistemleri ülkemizde yaygın olarak kullanılmakta ve yurt dışına satışları da gerçekleştirilmektedir.

Otoyol Trafik Yönetim Sistemleri alanında, trafik, yol ve hava koşullarını en gelişmiş algılayıcılarla gerçek zamanda izleyen, seyahat sürelerinin hassas olarak ölçülebildiği, elde edilen verilerle en etkin uyarlamalı trafik yönlendirmesi yapılabilen sistemler geliştirilmiş ve hizmete sunulmuştur.

Araç ve Plaka Tanıma Sistemleri alanında, ülkemizin en geniş kurulu sistem ağına sahip olan ASELSAN’ın, otoyolların tamamında ve ülkemizin tüm bölgelerindeki devlet yollarında günde 2 milyonun üzerinde araç üzerinde işlem yapan sistemi bulunmaktadır. Araç ve Plaka Tanıma sistemleri, çok yüksek performansta araç plaka tanıma işlevinin yanı sıra, araçların marka/model ve renk özelliklerini de tanımakta ve merkezi kayıt bilgileriyle gerçek zamanda karşılaştırarak aranan ve şüpheli araçların yurt sathında takibini yapabilmektedir.